ABD’de KBAK, KBTV ve WBBH gibi televizyon kanallarında 23 yıl boyunca muhabir ve haber spikeri olarak çalışan ancak geçen yıl mesleği bırakarak cinsel içerikli film yıldızı olan 44 yaşındaki Jim Walker‘ın hikayesi son günlerin en çok konuşulan konularından biri oldu.

“BENİ İÇİNE SOKTUĞU SAÇMALIKLARI SEVMİYORDUM”

1 yılda 10’dan fazla eşcinsel temalı cinsel içerikli filmde rol alan ve Dallas Steele lakabını kullanan Walker, New York Post‘a yaptığı açıklamada gazeteciliği bırakma nedeninin reyting uğruna yapılan baskılar olduğunu söyledi. Walker “Haber yapmayı, son dakikaları ve iyi hikayeler duyurmayı seviyordum. Ancak yönetimin reytingi arttırmak uğruna gerçeği abartmasını, sansasyonelleştirmek için sürekli baskı yapmasını ve devamlı beni içine soktuğu saçmalıkları sevmiyordum” dedi.

“LGBTİ DOSTU MEDYA ORGANLARINDA ÇALIŞABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ”

23 yıllık kariyerine yaşayan tüm ABD başkanları ve Demokratların başkan adayı Hillary Clinton ile yaptığı röportajları da sığdıran Walker, mesleği bırakma kararında patronunun yapılan bir araştırmaya dayanarak izleyicinin onu sevmediğini söylemesinin ve 2 yıl önce partnerinin ölmesinin de etkili olduğunu belirtti. Walker gelecekte kesinlikle ana akım medyada çalışmayacağını ancak LGBTİ dostu medya organlarında çalışmayı düşünebileceğini söyledi.